مرور

مرور یا ریویوی فیلم

 • فیلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی

  فیلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی - حتی در این دوران جنون زده که بلاهت و سفاهت از در و دیوار می‌بارد و فرصت‌طلبی مشتی کودن سکه رایج است، تصور ساخته شدن فیلمی همچون جنگ جهانی سوم می‌تواند برق از سر آدم بپراند، چه رسد به اینکه در واقعیت هم آن را تجربه کرده باشید.

  بیشتر بخوانید »
 • فیلم برادران لیلا

  فیلم برادران لیلا را باید در پرتو درخشش سکانس پایانی‌اش خواند رقص سرخوشانه دخترکان سفیدپوش زیر برف شادی بر سر جسد و لاشه پدری که بر جایگاه همیشگی‌اش جانباخته و رقص گریان علیرضا که هم بر مرگ پدر می‌گرید و هم تسلیم سرخوشی پیروزی دخترکان سفیدپوش به رقص واداشته می‌شود و لبخند رضایت لیلا نه فقط بخاطر مرگ پدر مقتدر و ناکارآمد بلکه رقص سرخوشانه‌ای که وعده رهایی می‌دهد و البته تصویر پایانی فیلم که سرشار از نگرانی از آینده است.

  بیشتر بخوانید »
 • مثلث اندوه ساخته روبن اُستلوند

  مثلث اندوه ساخته روبن اُستلوند فیلمساز سوئدی که در جشنواره کن سال گذشته به نمایش درآمد و حسابی تحویل گرفته شد همچون دو فیلم پیشین او کمدیِ سیاه پوچ گرایانه‌ایست...

  بیشتر بخوانید »
 • دوباره هرگز – فیلم آرژانتین ۱۹۸۵

  دوباره هرگز - فیلم آرژانتین ۱۹۸۵ آرژانتین 1985 فیلمی ساختة سانتیاگو میتره است که به محاکمة ژنرال‌ها و اُمرای اَرتش آرژانتین می‌پردازد که در حدفاصل 1976 تا 1983

  بیشتر بخوانید »
 • تاپ گان ماوریک

  تاپ گان ماوریک فیلم پر سر و صدا و پرهیاهوی امسال گویای گرایش غالب در هالیوود معاصر و نشان‌دهنده‌ی حقایقی مکتوم درباره‌ی این سینماست. پروپاگاندای تمام عیار پر..

  بیشتر بخوانید »
 • فیلم تومان مرتضی فرشباف

  فیلم تومان ساخته مرتضی فرشباف به ظرفیت‌ها و امکانات تازه‌ای در سینمای ایران دامن می‌زند و از این منظر فیلمی درخور و استثنایی است.تومان بیش از آنکه بکوشد تا رویکردی صرفا اخلاقی و تعلیمی درباره‌ی مساله‌ی شرط‌بندی یا قمار طرح کند..

  بیشتر بخوانید »
دکمه بازگشت به بالا
Verified by MonsterInsights